Батерленд е компанија која обезбедува супериорни производи, привлечни и вкусни! Нашите редовни клиенти велат дека сме најдобри, но и покрај тоа никогаш не престануваме да ги развиваме нашите рецепти. Продолжуваме да го истражуваме овој фасцинантен сладок свет!

Повеќе
за нас

Батерленд е 100% македонска компанија,која ја сочинуваат Тим од млади луге, секој стручен во својата дисциплина. Нашите цели се потпираат на нови унапредени домашни и странски рецептури , и во слаткиот и во солениот домен, каде главна состојка е путерот.

Производи кои се тазе, домашно припремени, рачно изработени,без додатоци и емулгатори за одржување на рокот на производот. Различни, не секојневни производи кои пред се креативни, превкусни, со одлична и прифатлива цена за нашиот пазар.

Нашиот прв Sweet Shop се наоѓа на одлична локација, помеѓу нас. Аеродром и Центар ( главна пошта, патот према ПИОМ). Стартуваме со работа во месец Ноември 2019 година,а за толку кратко време навистина луѓето успеваат да не препознаат…

Butterland 
Продолжуваме да го истражуваме овој фасцинантен сладок свет!

галерија

Најпопуларни
Производи

Путер колачиња со кралска глазура

Производ по кој сме претпознатливи и кој нуди можност за уметничко изразување, а при тоа се се јаде. На глазурата рачно се цртаат ликови , предмети, имиња или мотив по ваша желба. 

Мини крофни со чоколадна глазура

Омилени на секое дете, како поради изгледот така и поради вкусот. Детска колекција со неодоливо забавни облици и натписи. Мини крофните се производ кој се пече, кој е полесен на правење и поздрав од традиционалното пржење.

Чоколадна торта

Темната чоколада отсекогаш била омилена состојка на готвачите, но добра торта со млечна чоколада е тешко да се најде…Овој рецепт го создадовме за оние кои копнеат по полесниот вкус и кремавоста на млечната чоколада. Вистнска комбинација од темна и млечна чоколда.

Тартa Орео вкус

Зошто да одбирате помеѓу колачиња и торта кога можете да уживате во двете истовремено? Чоколаден пандишпан, со орео крем.