За нас

Батерленд е 100% македонска компанија,која ја сочинуваат Тим од млади луге, секој стручен во својата дисциплина. Нашите цели се потпираат на нови унапредени домашни и странски рецептури , и во слаткиот и во солениот домен, каде главна состојка е путерот.

Производи кои се тазе, домашно припремени, рачно изработени,без додатоци и емулгатори за одржување на рокот на производот. Различни, не секојневни производи кои пред се креативни, превкусни, со одлична и прифатлива цена за нашиот пазар.

Нашиот прв Цвит Шоп се наоѓа на одлична локација, помеѓу нас. Аеродром и Центар ( главна пошта, патот према ПИОМ. Стартуваме со работа во месец Ноември 2019 година,а за толку кратко време навистина луѓето успеваат да не препознаат…

Мисија

Да се создаде пријатна атмосфера каде што задололството на клиентите е нашиот најголем приоритет

Преку заедничка соработка ние сме посветени на бескомпромисен квалитет на нашата храна и услуги

Да создадеме околина каде можеме да ги привлечеме, задржиме и мотивираме најсветлите и најталентираните луѓе во оваа индустријата.

Да создаваме нови идеи, решенија, производи и услуги кои имаат потенцијал за раст и лојалност кон нашите клиенти 

meet our team

Jessica Priston

Owned by a famous Vermont baker, Denise Levine, our place is proud to be one of San Diego

Patrick Pool

Owned by a famous Vermont baker, Denise Levine, our place is proud to be one of San Diego

Gloria Mann

Owned by a famous Vermont baker, Denise Levine, our place is proud to be one of San Diego

Од нашите клиенти
за нас!

Веројатно најпрофесионалниот мал бизнис со кој сум имала контакт. Посветени, одговорни и секогаш на време. Комуникацијата е скоро real time, искрени се и многу креативни. Очигледно е дека не штедат на состојки, се е превкусно. Вработените се многу љубезни.

Магдалена

Професионални максимално, и што е најбитно екстра квалитет. Вкусни колачиња, торти... Препорачувам

Наташа

Тортата за роденденот на мојата ќерка беше прекрасна. Како на изглед така и на вкус. Butterland чиста десетка, топло ве препорачувам.

Ели

Одлично место за купување роденденска торта. Слаткарски сон - опасно креативни 🥳 вкусовите на сите слатки се магични

Ирена

Врвна услуга, квалитетни и превкусни торти. Од 💜 препорачувам

Јулија

meet our team

BAKERY OF THE YEAR

2010 - 2012

Owned by a famous Vermont baker, Denise Le

 

BAKERY OF THE YEAR

2010 - 2012

Owned by a famous Vermont baker, Denise Le

 

BAKERY OF THE YEAR

2010 - 2012

Owned by a famous Vermont baker, Denise Le

 

BAKERY OF THE YEAR

2010 - 2012

Owned by a famous Vermont baker, Denise Le

 

Најпопуларни
Производи

Путер колачиња со кралска глазура

Производ по кој сме претпознатливи и кој нуди можност за уметничко изразување, а при тоа се се јаде. На глазурата рачно се цртаат ликови , предмети, имиња или мотив по ваша желба. 

Мини крофни со чоколадна глазура

Омилени на секое дете, како поради изгледот така и поради вкусот. Детска колекција со неодоливо забавни облици и натписи. Мини крофните се производ кој се пече, кој е полесен на правење и поздрав од традиционалното пржење.

Чоколадна торта

Темната чоколада отсекогаш била омилена состојка на готвачите, но добра торта со млечна чоколада е тешко да се најде…Овој рецепт го создадовме за оние кои копнеат по полесниот вкус и кремавоста на млечната чоколада. Вистнска комбинација од темна и млечна чоколда.

Тартa Орео вкус

Зошто да одбирате помеѓу колачиња и торта кога можете да уживате во двете истовремено? Чоколаден пандишпан, со орео крем.